Náš příběh

DVĚ TRENÉRKY K VAŠIM SLUŽBÁM

Fungujeme jako tandem. Ve dvojici umíme obsáhnout výcvik i etologii, opravdu důkladně zaměřené individuálky, kurzy, socializace i hlídání. Vzájemně se doplňujeme a inspirujeme. A jde nám hlavně o to, aby za námi byly vidět výsledky – abyste si život se svými čtyřnožci společně užili. Jsme Dog Planet, tedy Lucka Němečková a Bára Pokorná.


Dog Planet založila před lety Lucka. Profesionálně se psům věnuje už víc než 8 let. Svoje působení začínala v útulku, kde ji zajímalo mimo jiné chování psů ve smečce. Dnes ji potkáte s její vlastní smečkou, která pomáhá bojácným, nevyrovnaným nebo útočným psům se zklidněním a spoluprací. Posledních 5 let se Lucka věnuje též dočasné péči o psy. Zaměřuje se na komplikované případy. „Můj první pes Dantíček měl snad všechny problémy světa. A ty, co neměl, jsem mu svou nevědomostí způsobila já. Vzájemně jsme se od sebe učili a vyrostli jsme vedle sebe. Byl to pes, který se na začátku snažil sežrat všechno, co se pohnulo. A ve finále se ctí vedl obrovskou smečku. Právě díky němu dělám právě tuhle práci. A nabíjí mě vidět výsledky a vyřešené problémy,“ dodává Lucka.

Se svým úplně prvním vlastním psem Bára trénovala agility, sportovní kynologii či dog frisbee. Výcviku a profesionální pomoci psům se věnuje 5 let. Také u Báry doma občas narazíte na pejska z dočasky. Právě zvířata s problémy stála u jejího rozhodnutí ponořit se do tréninku mnohem intenzivněji. „Mým největším učitelem je ridgeback Portos, který přišel z otřesných podmínek. Do roku a půl neznal nic jiného než dům svého majitele, který byl duševně nemocný. Jeho psi byli zavření a o všechno se museli porvat. Pán je nejspíš bil kovovou tyčí, v domě pravděpodobně hořelo. Není divu, že se Portos bál úplně všeho a na všechno útočil. Během několika let dřiny se nám ale společně podařilo spoustu potíží odbourat. Z Portose je teď skvělý parťák,“ popisuje Bára.

Jak pracujeme

Využíváme metody pozitivní motivace, ale ke každému zvířeti přistupujeme individuálně. Některé totiž motivují pamlsky, jiné hračky a to další je přemotivované a potřebuje zklidňovat. Nejprve zajistíme, aby měl pes naplněné základní potřeby, protože bez nich se neobejde žádná živá bytost. Naši práci pak stavíme na třech pilířích, které se vzájemně propojují. Jde o výcvik, výchovu a socializaci. Jejich zvládnutí vytvoří vyrovnaného psa. Velký důraz klademe na důslednost a na to, aby pejsek věděl, co po něm vlastně chceme.  

Obrovská součást naší činnosti je práce s klienty, s jejich psychikou a chováním v konkrétních situacích. Abychom měli sebejistého psa, který zvládá běžný život, musíme začít sami u sebe. Většinu obvyklých situací zvládne každý pejskař, jen někdy neví, jak na to.

Spolupracujeme

Dobré věci rádi podpoříme. Proto jsme hrdými partnery canisterapeutického spolku Léčivé tlapky, který rozdává radost v domovech pro seniory, školy nebo například veřejné akce. S Tlapkami se můžete potkat také na našich táborech, kde dvounozí a čtyřnozí terapeuti ukazují, co všechno umí a jako dokážou pomáhat. 

Léta se věnujeme dočaskám. Občas na našich sociálních sítích uvidíte, který chlupáč prošel našima rukama, domovy i srdci. Spolupracujeme se skvělými Dočaskami DeDe.  Díky energii a nasazení všech ze spolku našlo své štěstí mnoho pejsků a my jsme rádi, že jsme tomu mohli částečně pomoct. 


Líbí se vám naše práce a chcete přijít? Přihlaste se v našem kalendáři.
Můžete nám také napsat na dogplanetkontakt@gmail.com nebo nám zavolejte na 773 522 906 nebo 602 841 252. Případně se ozvěte na náš Facebook nebo Instagram.