Náš příběh

TRENÉRKA S DLOUHODOBÝMI ZKUŠENOSTMI K VAŠIM SLUŽBÁM

Pes, s kterým si okolí neví rady? Chlupáč, který netuší, jak se chovat ve společnosti ostatních pejsků? Nejistý hafan, který vyjíždí nebo utíká a vyštěkává? Štěně, co potřebuje socializaci jako sůl? Lucka Němečková pomáhá prostřednictvím individuálních lekcí, skupinových socializací a nácviků, socializačních pejskařských výletů nebo táborů.


Dog Planet založila Lucka před lety. Profesionálně se psům věnuje už víc než 8 let. Svoje působení začínala v útulku, kde ji zajímalo mimo jiné chování psů ve smečce. Dnes ji potkáte s její vlastní smečkou, která pomáhá bojácným, nevyrovnaným nebo útočným psům se zklidněním a spoluprací. Lucka se také víc než 5 let věnovala dočasné péči. Zaměřuje se na komplikované případy. „Můj první pes Dantíček měl snad všechny problémy světa. A ty, co neměl, jsem mu svou nevědomostí způsobila já. Vzájemně jsme se od sebe učili a vyrostli jsme vedle sebe. Byl to pes, který se na začátku snažil sežrat všechno, co se pohnulo. A ve finále se ctí vedl obrovskou smečku. Právě díky němu dělám právě tuhle práci. A nabíjí mě vidět výsledky a vyřešené problémy,“ dodává Lucka.

Jak pracujeme

Využíváme metody pozitivní motivace, ale ke každému zvířeti přistupujeme individuálně. Některé totiž motivují pamlsky, jiné hračky a to další je přemotivované a potřebuje zklidňovat. Nejprve zajistíme, aby měl pes naplněné základní potřeby, protože bez nich se neobejde žádná živá bytost. Naši práci pak stavíme na třech pilířích, které se vzájemně propojují. Jde o výcvik, výchovu a socializaci. Jejich zvládnutí vytvoří vyrovnaného psa. Velký důraz klademe na důslednost a na to, aby pejsek věděl, co po něm vlastně chceme.  

Obrovská součást naší činnosti je práce s klienty, s jejich psychikou a chováním v konkrétních situacích. Abychom měli sebejistého psa, který zvládá běžný život, musíme začít sami u sebe. Většinu obvyklých situací zvládne každý pejskař, jen někdy neví, jak na to.
Hlavní osobou v Dog Planet je Lucka, která má kolem sebe tým lidí starající se o to, aby všechno šlapalo, jak má. 

Spolupracujeme

Dobré věci rádi podpoříme. Proto jsme hrdými partnery canisterapeutického spolku Léčivé tlapky, který rozdává radost v domovech pro seniory, školy nebo například veřejné akce. S Tlapkami se můžete potkat také na našich táborech, kde dvounozí a čtyřnozí terapeuti ukazují, co všechno umí a jako dokážou pomáhat. 

Léta jsme se v Dog Planet věnovali dočaskám. Občas na našich sociálních sítích uvidíte, který chlupáč prošel našima rukama, domovy i srdci. Momentálně se věnujeme jenom péči o naši smečku a psí klienty. 


Líbí se vám naše práce a chcete přijít? Přihlaste se v našem kalendáři.
Můžete nám také napsat na dogplanetkontakt@gmail.com nebo nám zavolejte na 773 522 906. Případně se ozvěte na náš Facebook nebo Instagram.